Folie polipropylenowe BOPP

Polipropylenowa folia dwuosiowo orientowana jest jednym z najczęściej używanych materiałów w przemyśle opakowaniowym. Dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie do wytwarzania opakowań dla produktów spożywczych, np. ciastek, wyrobów czekoladowych, wafli, lodów, makaronu, chrupek, chipsów, przekąsek, pieczywa, a także do owijania pudełek herbaty, kawy, kosmetyków, płyt CD, DVD, kwiatów itp.

 

Folia BOPP odznacza się bardzo dobrą zgrzewalnością, korzystnymi właściwościami mechanicznymi oraz niską przepuszczalnością pary wodnej i substancji zapachowych.


Folia polipropylenowa może być drukowana zarówno metodą rotograwiurową jak i fleksograficzną. Może być używana jako monofolia jak również może być składnikiem laminatów powstałych w procesie laminowana metodą rozpuszczalnikową i bezrozpuszczalnikową. Opakowania na jej bazie używane są na poziomych HFFS i pionowych VFFS automatach pakujących. Szczelność opakowania można uzyskać poprzez zgrzewanie lub z opcjonalnie naniesioną warstwą cold seal'u.  

 
 
1.      Warstwa aktywowana, zgrzewalna
2.      Rdzeń orientowany
3.      Warstwa nieaktywowana, zgrzewalna
 
 
   

 

W zależności od zastosowania, wytwarzane są specjalne typy folii BOPP:

 
  • Transparentna folia polipropylenowa odznaczająca się wysoką przezroczystością i połyskiem.
  • Metalizowana folia polipropylenowa zgrzewalna po stronie niemetalizowanej, charakteryzująca się wysoką barierowością w stosunku do światła oraz do pary wodnej i substancji zapachowych.
  • Perlisto-biała folia polipropylenowa zapewnia wysoką wydajność opakowaniową. Perlisty wygląd i wysoki stopień nieprzeźroczystości gwarantują tej folii estetykę w wielu zastosowaniach.
  • Biała folia polipropylenowa posiada bardzo wysokie wybielenie i połysk oraz wysoką nieprzeźroczystość.
 

Sprzedawany produkt posiada dopuszczenie do kontaktu z żywnością i jest stosowany przez wielu odbiorców w całej Europie.

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

       Przykładowe zastosowania folii BOPP

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 Alupol Films Sp. z o.o.

ul.Gospodarcza 18, 32-600 Oświęcim, Polska

tel.: +48 32 324 57 41

alupolfilms@grupakety.com

Alupol Packaging Spółka Akcyjna

ul. Strefowa 4, 43-109 Tychy

tel.: +48 32 324 57 00

alupol@grupakety.com

Wyszukaj w serwise